Jolanta Cicińska – Malarstwo

| Polska

 

Jolanta Cicińska malarstwem zajmuje się od niedawna, ale sztuka towarzyszyła jej przez całe życie. Kocha podróże i to one są inspiracją do jej twórczości. W pamięci zachowuje ciekawych ludzi, miejsca i zjawiska, później przenosi  je na płótno.

Jej ulubioną techniką malarską jest akryl. Oprócz malarstwa  zajmuje się rysunkiem i fotografią. Wykorzystuje własną inwencję, wrażliwość na świat kolorów, nastrojów, tworząc obrazy na pograniczu fantazji i rzeczywistości. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego  w Krakowie, z zawodu jest nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem pływania. Wystarczył jej jeden impuls, a sport zamieniła na malarstwo, które stało się jej pasją.

Jest społecznikiem i wolontariuszem, angażuje się w akcje charytatywne, na które oddaje swoje prace do licytacji. Organizowała również wieczorki malarskie dla seniorów.

Obecnie, aby być bliżej sztuki i posiąść więcej umiejętności malarskich, podjęła studia w Instytucie Architektury Wnętrz w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Jej obrazy w ramach wymiany ogólnokulturowej UE zostały przekazane na Sardynię, znajdują się również w prywatnych zbiorach w USA, Szwecji i Włoszech. Jolanta Cicińska brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz plenerach malarskich. Otrzymała kilkukrotnie wyróżnienia na Przeglądach Regionalnych Plastyki Nieprofesjonalnej.

Uważa, że oprócz pracy zawodowej, każdy powinien mieć swoje pasje, rozwijać je i realizować się poprzez nie.

Największe wystawy indywidualne:

– 14-30 VI 2013 – Galeria Sanowa w Przemyślu
– I-II 2014 Centrum Kultury i Nauki „Zamek” w Przemyślu
– Przemyśl- Baszta zamku Kazimierzowskiego- Galeria Debiuty, tytuł „Anioły” 2014 rok
– Jarosław- Galeria MOK- „Niebo i Ziemia” 2016 rok
-Strzyżow- Galeria Sokoł- „Finisaż” 2016 rok

Poznaj także: