Małgorzata Paszkowska – Biżuteria

| Polska

 

Małgorzata Paszkowska rękodziełem pasjonowała się od dzieciństwa. Od lat rysuje, dzierga, szyje, najbardziej jednak uwielbia tworzyć biżuterię. Od kilku lat specjalizuje się w jej tworzeniu, co sprawia jej wiele radości i jest jej życiową pasją. Dlatego też biżuteria, którą tworzy jest niepowtarzalna i unikatowa.

Swoje małe arcydzieła wykonuje ręcznie stosując techniki mieszane własnego pomysłu. Dokłada wszelkich starań, aby każdy detal był dopracowany, a biżuteria była mocna i wytrzymała.

Wciąż rozwija swój warsztat i odkrywa nowe możliwości. Najbardziej fascynuje ją przyroda z całym jej bogactwem fauny i flory. Realizuje projekty własne i na specjalne zamówienia. Oprócz tworzenia biżuterii zdarza jej się kreowanie także większych form t.j. lustra czy anioły. Biżuteria, którą tworzy to: kolczyki, wisiory, broszki, bransolety, naszyjniki oraz pierścionki. Mogą być w kompletach lub pojedynczo.

Współpracuje z galeriami w Polsce i za granicą. Jej prace były prezentowane i docenione w Paderborn w Niemczech oraz na licznych imprezach w Przemyślu i innych miastach Polski. Obecnie można je podziwiać na wystawie stałej w przemyskim Muzeum Dzwonów i Fajek.

Poznaj także: