Aneta Mistelska – Malowanie na szkle

| Polska

 

Długoletnie doświadczenie, kreatywność i niezwykły talent, pozwoliły odkryć nowe techniki łączenia farby z innymi elementami ozdobnymi. Aneta Mistelska od ponad 10 lat zajmujemy się artystycznym malowaniem na szkle. Technika malarstwa na szkle jest niezwykle trudna i pracochłonna, zupełnie odmienna od tradycyjnych metod.

Aneta na początku malowała lustra i witryny okienne. Obecnie koncentruje się głównie na tzw. luksferach oraz mandalach, które stają się coraz bardziej popularne i stanowią doskonałą dekorację w różnego rodzaju wnętrzach. Jej prace zdobyły uznanie nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Malowane luksfery autorstwa Anety Mistelskiej są już w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz w Australii.

Mandala to pozytywnie działający obraz tworzony w jednej z piękniejszych form geometrycznych, jaką jest koło… Obrazy te mają niezwykłą moc transformacji działającą  na naszą podświadomość. Dzięki wpatrywaniu się w nią możemy dotrzeć do źródła problemów, negatywnych emocji, blokad, a następnie wydobyć  je na zewnątrz i przetransformować. Jest to terapia dla naszej psychiki, ciała i duszy… Mandale mogą pobudzać naszą energię, tonizować, harmonizować miejsca, w których przebywamy, dodawać siły i poczucia spokoju. Są pomocne w medytacji i koncentracji, pomagają również w kreacji i przyciąganiu prawdziwej miłości. Kiedy Aneta Mistelska maluje mandale, wielbi Boga w swoim wnętrzu, który ma moc uzdrawiania, czyni ją piękniejszą promieniującą światłem i energią życia.

Luksfery tworzone są spontanicznie, ale również na konkretne zamówienie, dlatego ich motywy oraz zastosowanie mogą być bardzo różnorodne. Artystka używa farby wodoodpornej, przez co higiena tych szlanych dzieł sztuki jest bardzo prosta.

Inną pasją, której poświęciła się Aneta Mistelska jest teatr, jest aktorką i scenarzystką w Teatrze S.A.N. w Przemyślu. Angażuje się w wiele projektów, grała w bajkach i sztukach dla dorosłych. Na co dzień jest trenerem jogi, kocha ludzi, przyrodę i długie spacery po górach, podczas których czuje się naprawdę wolna.

 

Poznaj także: