Wernisaż wystawy Marty i Krzysztofa Wasilczyków „Divertimento”

 

W Galerii Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem odbył się wernisaż wystawy Marty Wasilczyk (ceramika) oraz Krzysztofa Wasilczyka (fotografia) pt. „Divertimento”. Wystawa jest połączeniem prac małżeństwa Wasilczyków, które uzupełnia się nie tylko w życiu, ale i w pracy twórczej.

Marta Wasilczyk jest członkiem Związku Ceramików Polskich. Od 1994 roku prowadzi własną Pracownię Ceramiki Artystycznej. Jest mocno zaangażowana w działania edukacyjne zmierzające do ratowania ginącego rzemiosła – garncarstwa. Uczestniczy w festynach archeologicznych i pokazach ginących zawodów w całej Polsce , współpracuje z muzeami, prezentując stare techniki i technologie wytwarzania naczyń historycznych.  Uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach ceramicznych i rzeźbiarskich: Nowy Wiśnicz, Cieszyn, Kalisz, Łańcut, oraz w międzynarodowych plenerach malarskich Sacrum w Tuchowie (specjalizuje się w malarstwie na jedwabiu).

Krzysztof Wasilczyk od 45-tu lat robi zdjęcia. Pracował na niemal wszystkich rodzajach aparatów. Od skrzyniowego typu „wiedeńskiego” na szklane negatywy 13 x 18 cm. przez lustrzanki średnio formatowe, dwuobiektywowe, małoobrazkowe, aż po aparaty cyfrowe.

Od 35 lat fotografuje w Muzeum Wsi Lubelskiej. Jestem autorem zdjęć do wielu muzealnych katalogów, kalendarzy, serwisów internetowych, albumów,  fotografii do książki „Kuchnia Słowian” autorstwa Hanny i Pawła Lisów.

 

 

 

 

Poznaj także: