Władysław Jan Zych – Artysta wszechstronny

| Polska

 

Władysław Jan Zych jest artystą wszechstronnym, odnosi sukcesy w wielu dziedzinach. Sztuka stawia przed nim nowe wyzwania, a on stara się im sprostać. Ciężko pracuje i stale odkrywa w sobie nowe pasje. Jest rzeźbiarzem, malarzem i poetą, pisze wiersze, bajki i legendy.

Władysław Jan Zych wystawaPrzez wiele lat śpiewał w Chórze Archidiecezjalnym, z którym koncertował w Rzymie. Spotkania z Papieżem Janem Pawłem II, a później obecność na Jego pogrzebie wywarły ogromny wpływ na jego wnętrze. To właśnie od tamtej pory zaczął pisać wiersze religijne, patriotyczne, o miłości i przyrodzie. Jego poezja została doceniona na wielu przeglądach i konkursach, otrzymał wyróżnienia i nagrody.

Następnie zadebiutował rzeźbą w konkursie IX Wojewódzkiego Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej, w którym otrzymał wyróżnienie za pracę pt. „Syn Boży i Duch Święty”. Jest też autorem popiersia Jana Pawła II, Kardynała Wyszyńskiego i Matki Teresy z Kalkuty. Władysław Jan Zych wystawa praceFigura Św. M. M. Kolbe jest w Albanii wraz z figurą Chrystusa na krzyżu. Jego rzeźba Chrystusa ukrzyżowanego pokaźnych rozmiarów zdobi przedsionek kościoła parafialnego w Medyce. Jest autorem własnej techniki płaskorzeźb ikon.

Władysław Jan Zych Zielona AlejaOd kilku lat zajmuje się również malarstwem. Stale szuka swojej własnej techniki, a najbliższa jest mu szpachla. Maluje pejzaże, kwiaty, statki i postacie. Od niedawna zafascynowała go abstrakcja i zupełnie nowa technika, którą rozwija i stale dopracowuje. Obecnie maluje duże formaty, a jego prace coraz bardziej fascynują. Stale powtarza, że skoro otrzymał taki dar jakim jest talent, pomimo słabości, przeciwności losu, czasem cierpienia w chorobie musi pracować, aby podziękować za ten dar. Swoje prace malarskie prezentował na wielu wystawach i przeglądach plastyki nieprofesjonalnej w Polsce i za granicą. Otrzymał wyróżnienia i nagrody w dziedzinie malarstwa, co motywuje go do bardziej wytężonej pracy. Wystawy jego prac są równocześnie spotkaniami autorskimi, czyta i recytuje swoją poezję dzięki czemu odbiorcy poznają jego wnętrze. Wiele prac Władysława Zycha znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i poza granicami Polski.

Poznaj także: