Mirek Drewniak – Szef Kuchni

| Polska

 

Mirek Drewniak jest polskim mistrzem kuchni, członkiem kapituły elitarnego Klubu Szefów Kuchni, był prezesem i współzałożycielem Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz członkiem i współzałożycielem Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Jest laureatem nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej za promowanie kuchni Polskiej w Europie i na Świecie.

Oprócz gotowania jest również publicystą tematyki gastronomicznej w prasie ogólnodostępnej i branżowej, autorem wielu książek kulinarnych i przewodników Kulinarnych po Polsce, Włoszech i Grecji oraz współautorem kilku innych.

W jego kuchni nie ma dań, których nie jest pewien. Lubi  rozmawiać z ludźmi o kulinariach i poznawać opinie klientów. Jego prawdziwym sukcesem jest to, że traktuje gastronomię jak teatr, odnalazł się w niej i z pasją łączy duszę rzemieślnika i artysty.

Zaczynał swoja pracę w Bielsku skąd pochodzi, następnie gotował w różnych restauracjach krajowych i za granicą,  jednak prawdziwą szkołę  dostał w Promnicach w restauracji hotelu Noma Residence. Pracował tam 12 lat, szybko został zastępcą, potem szefem kuchni, a historia zameczku podsunęła mu koncepcję restauracji. Wprowadził w niej dziczyznę, dzięki czemu to miejsce całkowicie zmieniło swoje oblicze.

Po 20 latach wrócił do pracy w Bielskim Dworku, gdzie również wprowadził kuchnię autorską. Niektóre potrawy przyrządzane są tam na oczach klientów, osoby zamawiające mogą na bieżąco udzielać wskazówki, dzięki czemu otrzymują danie według indywidualnych upodobań smakowych.

Obecnie jest właścicielem Catering Group Centrum Południe – Restauracja pod Wiatrakami Góra Kamieńsk.

Oprócz pracy zawodowej jest również  uznanym jurorem i współprowadzącym w  konkursach kulinarnych organizowanych w całej Polsce oraz konsultantem programu telewizyjnego MasterChef.

Jako trener poprowadził do zwycięstwa drużyny podczas takich konkursów jak: Kulinarny Puchar Polski 2003, Złota Patelnia – drugie miejsce – nagroda Ministra Gospodarki, Festiwal Kuchni Dworskiej – pierwsze miejsce.

Poznaj także: