Ewa Leśniak – Amigurumi

Amigurumi jest to japońska sztuka szydełkowania małych pluszaków , laleczek, breloczków, które Ewa Leśniak pokochała i poświęca im każdą wolną chwilę. Szydełko jest w jej rękach codziennie, robi zabawki, misie, lale, koty oraz inspiracje świąteczne Bożonarodzeniowe – ozdoby choinkowe, a wiosną zaczyna ozdoby na Wielkanoc -pisanki, baranki, koszyki.
Umiejętności tej nauczyła się w szkole podstawowej na zajęciach praktycznych, później zapisała się na kółko dziewiarskie w Młodzieżowym Domu Kultury. Wcześniej więcej robiła na drutach: swetry szaliki, czapki, rękawice, skarpety dla siebie i rodziny. Wszystko czego brakowało w czasach PRL-u w sklepach. Po wyjściu za mąż, urodziła dzieci i poświęciła się rodzinie. Miała długą bo aż dwudziestopięcioletnią przerwa w pracach ręcznych. Od roku 2015 kiedy po raz pierwszy zobaczyła zabawki robione na szydełku postanowił a spróbować swoich sił i tak to się zaczęło. Początkowo były kotek, króliczek, potem koszyczek-zajączek dla małego wnusia Fabiana no i poszło… trwa do dzisiaj i zmieniło się w wielką pasję.
Jej zabawki są starannie wykonanie, można je ofiarować w prezencie, stanowią element ozdobny, a szydełkowanie jest dla niej odprężające i sprawia dużo radości.

Poznaj także: